„Ten kto vlastní dobre fungujúcu zimnú záhradu, získava jedinečný priestor pre každodenný odpočinok s netradičným výhľadom von z pohodlia vlastného domova...“

Veľmi dôležitou otázkou pri stavbe a návrhu zimnej záhrady je aký materiál použiť...

Pri samotnom výbere musíme brať do úvahy veľmi veľa faktorov, za akým účelom sa zimná záhrada postaví, nepodceňovať starostlivosť a životnosť samotných materiálov. Každý materiál ako drevo, hliník, plast, kov ma svoje špecifiká, kladné aj záporné vlastnosti, avšak ich kombinácia dokáže vytvoriť zimnú záhradu jedinečnú, bezúdržbovú a predĺžiť životnosť aj 50 rokov.

Jednou zo spomínaných alternatív je kombinácia drevo-hliníkovej konštrukcie, ktorá kombinuje kladné vlastnosti oboch materiálov. Hliník sa využíva na vonkajšej strane konštrukcie ako ochrana v letnom a zimnom období. Ochraňuje drevenú konštrukciu pred vonkajšími vplyvmi ako je krupobitie, UV žiarenie prípadne mechanické poškodenie. Na vnútornej strane zasa drevo utvára príjemnú atmosféru vnútri zimnej záhrady a zaisťuje taktiež tepelno-izolačnú ochranu.

Zimná záhrada kombinácia drevo - hliník

  • Drevo-hliníková konštrukcie je ohodnotená najvyššou triedou v prevedení zimných záhrad a vyznačuje sa výbornými izolačnými, estetickými a vzhľadovými vlastnosťami. Táto kombinácia materiálov má oproti plastovej a hliníkovej tú výhodu, že nepodlieha rozmarom počasia a teplotným výkyvom. Výhodou dreveno-hliníkovej nosnej konštrukcie je jej minimálna dĺžková tepelná rozťažnosť, ktorá je najväčšou nevýhodou hliníkových konštrukcií. Na základe toho nie je potrebná veľká dilatácia pri veľkorozmerových zimných záhradách. Samozrejme, je potrebná dilatácia na hliníkových vonkajších profiloch, ktoré na rozdiel od drevenej nosnej konštrukcie tepelne pracujú. Vzhľadom na perfektné vlastnosti dreva a hliníka je možne zimné záhrady navrhovať a stavať ako samonosné konštrukcie bez limitov a obmedzení. Povrch vonkajších hliníkových prvkov možno upraviť nátermi v celej farebnej škále podľa RAL. Na drevené prvky možno aplikovať transparentnú, ale aj pigmentovú povrchovú úpravu.

V kombinácií DREVO-HLINÍK - zimné záhrady vyzerajú veľmi elegantne, moderne, perfektne a korešpondujú so súčasným obľúbeným minimalistickým štýlom a z praktického hľadiska majú neobmedzenú životnosť.

drevo hliníková zimná záhrada

Výhody drevo-hliníkových zimných záhrad

  • riešenie pre staticky a konštrukčne náročné projekty
  • moderná architektúra pre náročných architektov a zákazníkov
  • v interiéri priznaný prírodný drevený konštrukčný prvok
  • predĺženie životnosti drevených konštrukcií (hliník z exteriérovej strany),minimálna starostlivosť a údržba
  • široká variabilita farebných odtieňov
  • výborné tepelnoizolačné vlastnosti
  • čistý, elegantný a jednoduchý konštrukčný detail realizácie zimnej záhrady, vo využití modernej architektúry