strecha zimnej zahradySklo alebo plech, škridľa na zimnú záhradu?
Už často spomínane výraz vlastnosti materiálov – ani v tomto bode to nie je výnimka. U tejto témy sa veľmi často stretávame s možnosťou bezpečnosti a svetlosti.

Musíme si uvedomiť, že akákoľvek nepriehľadná alternatíva na strechu zimnej záhrady nám vždy uberá svetlosť, nielen v zimnej záhrade ale aj v samotnom interiéri – a toto jeden z kľúčových bodov pri rozhodovaní... Pri stavbe zimnej záhrady s alternatívou škridľa alebo plech, je potrebné si uvedomiť, že sa nesmie zabudnúť na podhľadovú časť strechy a taktiež zateplenie s realizáciou difúznych fólií...- preto je pomerne často mylná predstava, že strecha zimnej záhrady v prevedení plech, škridla je lacnejšia ako presklená.

Presklená strecha zimnej záhrady má podľa nášho názoru viac výhod ako iné alternatívy. Jeden z hlavných dôvodov je presvetlenie či už zimnej záhrady, tak je to aj interiéru rodinného domu, nehovoriac o tom, že priamy kontakt presklenia v zime alebo počas daždivých dní je v zimnej záhrade priam zážitkom. Samotná bezpečnosť presklenia je zabezpečená navrhovanou skladbou izolačného skla, ktorá v prípade poškodenia zabezpečí jeho súdržnosť bezpečnostná fólia – sklo len popraská (nedôjde k rozpadu). Samotné presklenie odporúčame vo forme minimálne izolačného 2 skla v kombinácií s bezpečnostným sklom. Prehriatie presklenia je možne zabezpečiť ideálne exterierovým tienením...