drevo hlinik zimna zahradaRozhodujete sa medzi drevenou, drevo-hliníkovou, plastovou alebo hliníkovou zimnou záhradou? Zástanci PVC a hliníka argumentujú tým, že o drevo je potrebne sa starať. Každý zo spomínaných materiálov má svoje kladné aj záporne vlastnosti.

Ako výhoda plastových a hliníkových zimných záhrad sa zvyčajne udáva „NEUDRŽBOVOSŤ" oproti dreveným zimným záhradám. Pretože drevo si naozaj vyžaduje údržbu, je táto potreba údržby dreva často „nafukovaná" a používaná ako výhoda nedrevených konštrukcii, preto je potrebne si položiť otázku čo presne údržba drevenej zimnej záhrady bude pri dnešných povrchových úpravách predstavovať? Alebo, ktorý materiál nepotrebuje údržbu?

Vývoj v povrchových úpravách za posledné roky priniesol veľmi kvalitne a dlhotrvajúce lazúry ktoré chránia drevo po mnoho rokov a predstavujú minimálnu údržbu v porovnaní s povrchovou úpravou z pred 15-30 rokov. Ma vynikajúce vlastnosti (skvelá priľnavosť k povrchu dreva, vynikajúcu elasticitu, schopnosť prepúšťať vlhkosť a zároveň chrániť vnikaniu vody do dreva, farebnú stálosť atď.).

Určite Vás zaujíma ako dlho vám výdrži povrchová úprava a kedy bude potrebne obnoviť náter (je potrebne poznamenať že obnova laku sa prevádza LEN z exteriéru). Určiť dobu, po ktorej bude potrebne obnoviť povrchovú úpravu nie je problém preto, že by sme tento udaj nechceli zverejniť, ale zatiaľ sme sa nestretli s povrchovou úpravou 3 generácie ktorú by bolo potrebná opraviť. Už sme videli u nášho zákazníka deväťročné okna striekané lakom 3 generácie (ADLER) a boli vo vynikajúcom stave. Z praktického hľadiska, repasáciu povrchovej úpravu je odhadom potrebné vykonať cca po 10-12 rokoch. Po následnej úprave sa životnosť predĺži o ďalších 10 rokov (za 22-25 rokov - 1 repasácia). Samotnú obnovu povrchovej úpravy zabezpečujú špecializované firmy na toto odvetvie, kde v priebehu 2-3 dni vám obnovia kompletne nový náter.

Ak samozrejme zákazníka odradí aj tato skutočnosť repasácia je ďalšou možnosťou zvoliť TOP alternatívu životnosti zimnej záhrady DREVO-HLINÍK, kde životnosť konštrukcie a zimnej záhrady je 40-50 rokov (viac DREVO-HLINÍK).