velky-obrazok-otazka

Ak ste si nenašli odpoveď na otázku, ktorú si kladiete, napíšte nám a my vám odpovieme.
Vaše meno
Váš email
Vaša otázka

Ak máte záujem o výrobu zimnej záhrady,
kontaktujte nás:

 

0907 830 373
info@zimnazahrada.sk

Zimná záhrada - plast, hliník alebo drevo?

Doma sa rozhodujeme medzi drevenou, plastovou a hliníkovou zimnou záhradou. Zastanci PVC a hlinka argumentujú tým, že o drevo je potrebne sa starať. Vedeli by ste oponovať, prečo je opracovanie dreva lepšie ako vlastnosti PVC a hliníka?
ODPOVEĎ:
Ako výhoda plastových a hliníkových zimných záhrad sa zvyčajne udáva „NEUDRŽBOVOSŤ" oproti dreveným zimným záhradám.
Preto že drevo si naozaj vyžaduje údržbu, je tato potreba údržby dreva často „nafukovaná" a používaná ako výhoda nedrevených konštrukcii, preto je potrebne si položiť otázku čo presne údržba drevenej zimnej záhrady bude pri dnešných povrchových úpravách predstavovať? Vývoj v povrchových úpravách za posledné roky priniesol veľmi kvalitne a dlhotrvajúce lazúry ktoré chránia drevo po mnoho rokov a predstavujú minimálnu údržbu v porovnaní s povrchovou úpravou z pred 15-30 rokov.

 


Na naše zimné záhrady používame 3 vrstve lazúry od renomovaného rakúskeho výrobcu ADLER (prvá vrstva predstavuje ochranu voči hubám a hmyzu prevádza sa máčaním, druha vrstva je medzivrstva ktorá uzatvorí cely povrch dreva - tvorí konečný odtieň a tretia vrstva sa nanáša vysokotlakovým striekaním a chráni drevo pred vonkajšími poveternostnými činiteľmi (UV žiarením, vodou, mrazom a pod.), táto povrchová úprava 3 generácie ma vynikajúce vlastnosti (skvela priľnavosť k povrchu dreva, vynikajúcu elasticitu, schopnosť prepúšťať vlhkosť a zároveň chrániť vnikaniu vody do dreva, farebnú stálosť atď.).


Určite Vás zaujíma ako dlho vám výdrži povrchová úprava a kedy bude potrebne obnoviť náter (Je potrebne poznamenať že obnova laku sa prevádza LEN z exteriéru). Určiť dobu po ktorej bude potrebne obnoviť povrchovú úpravu neje problém preto že by sme tento udaj nechceli zverejniť ale zatiaľ sme sa nestretli s povrchovou úpravou 3 generácie ktorú by bolo potrebná opraviť, minulý týždeň (apríl2013) sme videli u nášho zákazníka deväťročné okna striekane lakom 3 generácie (ADLER) a boli vo vynikajúcom stave.

 

Údržba drevenej zimnej záhrady predstavuje :
1, ošetrovanie vonkajších drevených zvislých časti ošetrujúcim roztokom, ktorý čisti a chráni lazúru čím predlžuje jej životnosť. Zvyčajne sa prevádza aspoň raz ročne pri umývaní okien, je to nenáročná činnosť, inými slovami je to údržba ktorá sa vykonáva aj u plastových a hliníkových záhradách s tým rozdielom že sa používa namiesto mokrej handry ošetrujúci roztok, ktorý lazúru oživí a dodá jej lesk, stretávame sa s reakciou keď si zákazníci chvália, že im okna po údržbe žiaria ako keby boli nové)
2, obnova náteru na drevených častiach z exteriéru natieraním. Prevádza sa po dobe podľa nášho odhadu po 15 až 25 rokov, vzhľadom k tomu že nemáme staršie okna ako 15 rokov striekane lakom 3 generácie uvádzame 15 rokov ako nižší udaj, ktorý je skôr totožný pre okna a záhrady na ktorých neje prevádzaná údržba podľa bodu 1,.


Na túto údržbu poskytujeme pozáručný servis.


Prečo by som sa mal rozhodnúť pre drevo? Aký je to materiál? V čom je lepši ako hliník alebo plast?
Drevo je materiál ktorý ma výnimočné fyzikálne a mechanické vlastnosti. Ak je zákazník technický zdatný, určite ho bude zaujímať že drevo ma vynikajúce tepelno-izolačne vlastnosti oproti hliníku a taktiež plastu, pretože plastové profily sú spevňované vo vnútri oceľovými výstuhami, ktoré sa správajú ako vodič tepla, vyhriať a udržať teplo v hliníkovej či plastovej konštrukcii je časovo a energetický nákladnejšie ako v drevenej zimnej záhrade. Dobré je položiť si otázku ako na mňa vplýva interiér v ktorom prevažuje povrch hliník alebo plast poprípade drevo, aké vo mne vyvoláva pocity, v akom prostredí sa cítim dobre.
Drevo je prírodný materiál ktorý nepredstavuje uzatvorený povrch ako hliník, poprípade plast, v kombinácii s dnešnými kvalitnými lakmi je ideálny materiál určený na výrobu zimných záhrad ktoré majú vytvoriť obytný priestor s prijemnou klímou na bývanie so značkou luxusu a prestíže.